ورود به سایت عضویت در حزب ایران آباد

بیانیه ی تاسیس حزب ایران آباد

کشورمان ایران بیش از سه دهه و نیم است که در نوعی بن بست به سر می برد. حاکمیت موجود اجازه ی استفاده از منابع و توان مملکت را نمی دهد و با سوء مدیریت  فاجعه آفرین، جامعه را در بسیاری از حوزه ها به عقب رانده است. فقر، جنایت، تخریب محیط زیست، بیکاری، اعتیاد، تن فروشی، کار کودکان، بیسوادی، کارتن خوابی، رشوه خواری، تصادفات، سوانح کاری، پایین بودن دستمزدها، نبود آزادی، سقوط ارزش های اخلاقی و کیفیت روابط انسانی، اعدام ها، وجود زندانیان سیاسی، از دست رفتن فرصت ها وغیره. کارنامه ای سیاه و تباه که ضرورت تغییر را در مقابل نیروهای مسئولیت پذیر جامعه قرار می دهد.

ما پس از سال ها فعالیت انفرادی در سال 1388 با تشکیل سازمان خودرهاگران به ترویج دو امر «انسان مداری» و «سازماندهی اجتماعی» پرداختیم و تلاش کردیم که با آگاه سازی و آموزش از طریق رسانه ها ضرورت توجه به جان و کرامت انسان به عنوان نخستین ارزش و نیز، اهمیت خودسازماندهی اجتماعی را به هموطنان خود معرفی کنیم. تجارب چندین ساله ی انباشته شده در این سال ها همراه با سایر فعالیت هایی که داشتیم در نهایت ما را به این نتیجه گیری طبیعی رساند که تشکل یابی حرفه ای برای ایجاد تغییرات در جامعه به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر مطرح است.

ما بر این واقعیت آگاهیم که ایجاد تغییر در یک سیستم اجتماعی کاریست بسیار دشوار، پیچیده، زمان بر و پر زحمت. اما یک عنصر است که شرط لازم برای تامین موفقیت هر گونه طرحی در جهت ایجاد یک تغییر است و آن شرط، سازمان یابی جمعی است. بدون وجود یک مجموعه ی منسجم، متشکل، هدفمند و برنامه دار نمی توانیم امیدوار باشیم که چنین تغییری تنها بر اساس اراده ی ما شکل گیرد. به همین خاطر، بر آن شدیم که برای پیش بردن فرایند تغییر آفرینی نخست ابزار آن را بسازیم. این ابزار حزب است.

حزب مجموعه ای است متشکل از افرادی که با یک هدف تعریف شده، با یک استراتژی تعیین شده و برنامه ریزی و تدارک عملی برای پیاده کردن آن استراتژی فعالیت می کنند. بدون حزب نمی توان تغییری اراده گرا و جهت دار در عرصه ی سیاسی و تابع آن در شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه پدید آورد. از همین روی ما بر آن هستیم که با تشکیل یک حزب افرادی را که به کار منظم و برنامه دار در حوزه ی سیاست باور دارند گرد آورده و با هم در این زمینه دست به همکاری بزنیم.

حزب ایران آباد در این راستا تشکیل می شود. این حزب آرمان گرا، به معنای احساسی و ایدئولوژیک، نیست. یک حزب واقع بین و کارکرد گرا است که براساس این اصل ساده شکل گرفته است که کار متشکل، منظم و منسجم بهتر از کار پراکنده، فاقد پیوستگی و بی سمت و سو می باشد. به همین خاطر، ما در این مقطع از تاریخ سیاسی کشورمان به این کار پرداختیم و با تشکیل «حزب ایران آباد» بر آن هستیم تا تمامی هموطنان علاقمند به کار جمعی سازمان یافته و هدفمند را گرد هم آورده و در کنار یکدیگر، با بهره بری از خرد جمعی و همکاری به هدف مان دست بیابم.

هدف حزب ایران آباد دستیابی به یک جامعه ی انسانی است. جامعه ای که در آن، دو عنصر جان و کرامت انسان، به طور نهادینه مورد حفاظت و حمایت خواهد بود. پس، حزب ما یک حزب انسان مدار است. انسانیت، که در دو قالب جسم و کرامت او متبلور می شود، بالاترین ارزش برای ماست. دستیابی به یک جامعه ی انسانی را از طریق استقرار «مردمسالاری اجتماعی» میسر می دانیم. نظامی که در آن، حکومت تحت نظارت نهادهای مدنی و شهروندی قرار دارد. نظامی مبتنی بر نظارت قدرت اجتماعی بر قدرت سیاسی. نظامی که در آن، مردم، با تشکیل واحدها و شبکه های اجتماعی منسجم و پیوسته، مدیریت جامعه را در سطوح مختلف در دست دارند. برای این که چنین نظامی بتواند در کشورمان مستقر شود چهار عنصر مورد نیاز است: آزادی، در وسیعترین شکل ممکن خویش، عدالت اجتماعی درعملی ترین حالت خود، مردمسالاری، به شکل قانومند و نهادینه ی  آن و لائیسیته، یعنی بریدن پای مذهب از دخالت در امور عمومی جامعه.

استقرار این چهار عنصر – آزادی، عدالت اجتماعی، مردمسالاری و لائیسیته – نیازمند یک مسیر طولانی است. مسیری که با کنار گذاشتن حاکمیت ضد مردمی کنونی آغاز می شود، با مدیریت دوران گذار پس از کنار زدن رژیم فعلی ادامه می یابد و در نهایت، با استقرار حکومت منتخب مردم در یک روند درازمدت، شکل گیری  و نهادینه سازی مردمسالاری اجتماعی تداوم می یابد. حزب ایران آباد ابزاری در خدمت طی این مسیر طولانی است. ما به خوبی آگاهیم که این کار را به تنهایی نمی توانیم انجام دهیم و به همین خاطر به روی هر گونه همکاری با نیروهای سیاسی و مدنی که  با هم در مسیر استراتژی حزب همسویی داشته باشیم باز هستیم و از آن استقبال می کنیم.

پس، فلسفه ی وجودی و چرایی تشکیل حزب ایران آباد تلاش برای انتقال حداکثر قدرت و مدیریت به دست شهروندان است.حال می ماند اجرا و پیاده کردن همین چند کلام که کار چند دهه و چه بسا چند سده است. طی کردن هر مسیر طولانی اما با برداشتن نخستین گام آغاز می شود و تشکیل حزب ایران آباد نیز قدم اول ما می باشد. اینک حزب تاسیس شده و چارچوبی است برای همه هموطنانی که می خواهند بر اساس آن چه آمد، برای نجات کشور و ساختن ایران آینده کاری کنند. درهای حزب ایران آباد به روی شما ایرانیان مسئولیت پذیر باز است. بیایید تا دست در دست هم ایران فردا را بسازیم. ایرانی که در آن جان و کرامت انسان به طور نهادینه رعایت شود. یک ایران آزاد، یک ایران آباد.#

به تاریخ 29 اسفند سال 1392

برابر با 20 مارس 2014

هئیت موسسان حزب ایران آباد

 

 

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
دسته بندی : پیام ها و بیانیه ها
44 دیدگاه » برای بیانیه ی تاسیس حزب ایران آباد
 1. کیان ب گفت:

  با درود

  خوشحالم که میتونم سهمی در آزاد کردن انسان از بند اسارت استبداد و فقر و مصیبت جهل باشم و خوشحالم که دوباره شما به صحنه مبارزه بازگشتید و امیدوارم که همکاری خوبی در به ثمر رساندن هدف مشترکمان داشته باشیم

  کیان
  29 اسفند 92

 2. پرویز ش گفت:

  با آرزوی موفقیت برای شما در این کار سترگ. امید من ببار نشستن این تلاشها برای رهائی میهن اشغال شده و مردم در زنجیر جهل و خرافه است. پاینده باشید.

 3. مونا مبارز گفت:

  با سلام

  تاسیس این حزب را تبریک گفته آن را به فال نیک گرفته و البته مدتهاست که انتظار چنین حرکتی را از سوی شما داشتم.

  بعنوان یک زن ایرانی فارغ التحصیل در مقطع دکترا و ساکن تهران که خواستار فعالیت در یک تشکیلات سیاسی هستم و با توجه به شناختی که مدتی است از موسسان این حزب دارم و پس از مطالعۀ مرامنامه و اساسنامه حزب برای عضویت اعلام آمادگی میکنم.

  خواهشمند است شرایط عضویت در حزب ایران آباد را نیز اعلام نمائید
  و در صورتیکه این شرایط را دارا میباشم بعنوان یک عضو پذیرفته شوم.

  با آرزوی موفقیت
  با احترام
  مونا مبارز

 4. مهرآیین گفت:

  درود فراوان برشما دوستان گرانقدرم جنابان آقایان دکتر کوروش عرفانی و دکتر بیژن افتخاری و مهندس کامران مهرپور
  براستی از تولد کودکی فرخنده پی بنام ایران آباد بسیار شادمان شدم و از انتخاب نامی به این زیبایی که مورد پسند تمام اقشار می تواند باشد به شما هزاران آفرین گفته و میگویم
  قدوم کودک فرخنده پی مبارک باد
  که می دهد به دلان بس امید فردارا
  جشن زیبای نوروز و آمدن سال نو را به شما گرامیان شادباش گفته و همه نیکی ها را بهمراه پیروزی و شادکامی و سرافرازی برای همه شما آرزو می نمایم و به قول شاعر ؛ به بهانه نوروز صورت شما گرامیان را می بوسم
  بارها گفتمت ای ماه که چون سال نو آید
  عید را کرده بهانه رخ زیبات ببوسم
  باسپاس
  دوستدارتان
  مهرآیین

 5. Nasser Parvaz گفت:

  من در چند سال گذشته در حده توانم با شوه های سازمان خود رهاگران کار کردم ونتایج بسیار خوبی کسب کردم خود رهبر.متحد کردن دوستان وآشنایان تا حدی کنار زدن خرافات…دیدگاه من بنده این است که حرمت نه تنها انسان بلکه طبیعت وتمام موجودات درون طبیعت رو نگاه داریم که این نیازمند آگاهی.حس مسولیت نسبت به جامعه.

 6. سعید ر گفت:

  با سلام ودرود : با عرض تبریک به مناسبت تاسیس حزب ایران آباد .این بهترین عیدی بود که امسال دریافت کردم .

 7. شری گفت:

  گر‌ تو سبزی، سبزم
  گر‌ تو شادی، شادم
  من ز شیرینی‌ تو فرهادم
  وطنم، هستی‌ من
  نوروز، آن روز مبارک بادم
  که تو آبادی و من آزادم

  آفتاب خرد، آبادی، و آزادی انسان باز هم از شرق، از سرزمینمان ایران طلوع خواهد کرد، این بار در راستای حزب ایران آباد

  شک ندارم زمانی‌ که این نور در انسان‌ها تبدیل به توانایی‌ و حرکت بشود، چشم هر کوری بینا، و دل‌ هر تاریک اندیشی‌ برملا خواهد شد

  همت اگر سلسله جنبان شود
  مور تواند که سلیمان شود

  اینچنین باد

  شری الوندیان

 8. مریم گفت:

  درود. نوروز خجسته باد .اطلائیه تاسیس حزب ابران آباد رااز سوی دوست گرانقدر ام منوچهر محمدی دریافت نمودم بدون هیج تردیدی با توجه به شناخت دیدگاه ایشان که مبارز ی مسئول و وطن پرست هستند مایل به عضویت در حزب ایران آباد هستم . امیدوارم با پیوستن به حزب و گروه ایران آباد هم کاری تلاش گر .وعضوی لایق باشم وبتوانم ودررفع معضلا ت گسترده وطنم ایران گام بردارم من در ایران هستم .

 9. salah sna گفت:

  منم به نوبه خودم به عنوان یک ایرانی برای جان فشانی آمده ام و اگر لطف نمایید شرایط ورود به حزب را بیان کنید تا شاید بنده هم بتوانم قدمی در راه آبادی ایران زمینم بردارم . در ضمن عید باستانی نوروز را به شما و تمامی دوستان تبریک عرض می نمایم .

 10. یک دوست از ایران گفت:

  تشکیل حزب را به موسسان و ایرانیان با غیرت ، مسئول و کنش گر که می خواهند این بار زمینه ساز تغییرات اساسی در جامعه باشند ، تبریک می گویم . برای من این خبر ، بهترین خبر امروز بود . تلاش خواهم کرد تا
  با شما ارتباط خود را موثرتر کنم .

 11. ناصر گفت:

  با درود و تبریک برای تاسیس یک نیاز اجتماعی ، و با امید همکاری و همبستگی و وحدت در عمل حزب ایران آباد با نهادها ، جنبشها ، کنگره ها و سازمان و گروه های برون مرزی (که نیاز بلامنازع امروزی اپوزیسیون برون مرزیست) که در اصولی اشتراکاتی دارند و درهم هدف برای گذر از رژیم استبدادی آخوندی هستند ، داشته باشند .
  با امید پیروزی

 12. ناصر گفت:

  با درود به مدافعان آزادی و دموکراسی و عدالت اجتماعی جنابان دکتر عرفانی و افتخاری.
  مهم نیست که حزب تاسیس کنید یا جنبش و کنگره و …..راه بی اندازید.
  مهم اینست که شما هم اگر سخنی و یا پیشنهادی که مورد پسند تان نباشد از خوی استبدادی خود برای سانسور کردن آن استفاده میکنید.
  با آرزوی روزهای بهتر

 13. رضا ن گفت:

  درود بر شما
  اساسنامه حزب را خواندم و مطلوب رای خویش یافتم.با کمال افتخار عضویت حزب را پذیرفته و در کنار دیگر دوستان برای براندازی رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی و رهایی وطن عزیز کوشا خواهم بود

 14. اساسنامه حزب کاملاً روشن و مبین کاری سترگ برای رهائی میهن میباشد.و بدور از عافیت طلبی و ژست های سابق برخی از هم میهنان. آرزوی توفیق برای همه عزیزان را دارم. موفق باشید.

 15. جواد حقیقی گفت:

  خوشحالم از اینکه حزب ایران اباد تاسیس شد درود بر شما هیعت موسس .با تاثیر پذیری از برنامهایتان از مدتها و همجنین با توجه به مبارزات سیاسی خودم در ۳۵ ساله تاریخ ایران نتیجه راه حل و نجات ایران و اسارت انسان را در برنامهای شما یافتم ، لذا امدهگی خودم را در راستای راهتان اعلام میدارم ،امیدوارم که بتوانم حرکتی مثبت و قدم برای ایرانی ازاد و دور از هر گونه نابرابری داشته باشم. درود بر شما

 16. جواد حقیقی گفت:

  با اعلام امادگی قبلی و مجددا با پشتیبانی دوباره در خصوص حزب ایران اباد.ارزومندم که این حزب به اهداف خود دست یابد، لذا چنانچه لازم بدانید برای پیش برد و اهداف ان امر مهم ،اینجانب هر روزه و هفتکی با توجه به وقت ازادم در خصوص کارهای تبلیقاتی و کارهای مورد نظر حزب ایران اباد در سطح تورونتو و حومه با توجه به توان خویش در خدمت خواهم بود.

 17. پرویز حدادی زاده گفت:

  دوستان گرامی، درود

  هفته گذشته توسط دوست و هم کارم از تشکیل”حزب ایران آباد” مطلع شدم که بعد از خواندن اساسنامه، مرامنامه و هدف و اصول چهارگانه زیربنائی این حزب، متوجه شدم که پایه گذاری عمیق و ریشه ایی برای ساختن این حزب از طرف انسانهای خرد گرای ریخته شده که با حمایت و همکاری تنگاه تنگ هموطنانی که به انسانمداری باورمند هستند، می توان در آینده نزدیک، امید به داشتن “ایران آباد” را در دلهای هر ایرانی خرد گرا روشن ساخت.
  دیر زمانی است که به فعالیتهای سیاسی – حقوق بشری خودم در سازمان های تشکیلاتی – ساختاری مختلف، ادامه می دهم و معتقد هستم که، برای غلبه کردن بر دشمن و تغییر رژیم جهل و جنون آخوندی، فعالیتهای سازمانی- ضوابطی با داشتن قوانین مشخص اجرائی است که پیروز را امکان پذیرخواهد ساخت و همیشه به حمایت از فعالیتهای جهشی و نوآوری پرداخته ام.
  سالهاست که فعالیتهای آموزشی آزادیخواهانه و انسان مدارانه جنابان دکتر عرفانی و دکتر افتخاری را مد نظر داشته و زحمت های آنها، در راستای بوجود آوردن شکل جدید مبارزاتی، ارج، قابل احترام و برایم مؤثر واقع شده است و از این طریق صمیمانه سپاسگذاری می کنم.
  به تمام دست اندر کاران و بنیانگذاران “حزب ایران آباد” برای موفقیت در تاًسیس این حزب، تبریک و شاد باش می گویم و از هدف، اصول زیربنائی و آرمان این حزب حمایت خواهم کرد.
  ایزادن پاک یار و یاور تمام ایرانیان خرد گراه باشد. با مهر

 18. کیان گفت:

  با درود و احترام خدمت آقایان دکترکوروش عرفانی و بیژن افتخاری و با تبریک و شادباش بابت تاسیس این حزب. با توجه به برنامه های پربار آقایان عرفانی و افتخاری از مدتها پیش جای یک کار حزبی و تشکیلاتی را برای این آقایان خالی می دیدم که با انجام این کار به واقع این جای خالی را پر کردید. با توجه به این دو شخصیت گرامی بنده این حزب را بسیار واقع گرا، ملی، آزادیخواه و عدالتخواه می بینم که واقعا ظرفیت آن را دارد که ایرانیان آزاده، عدالتخواه، آرمانگرا و درعین حال واقع گرا برای ایجاد ایرانی آزاد و آباد و تا بازسازی ایرانی قدرتمند و الگو برای تمام جهانیان مبارزه کنند. بنده به عنوان یک مسلمان توحیدی با گرایشهای سوسیالیستی دوباره این مهم را به شما شادباش می گویم و در انتها آرزو دارم تمام ایرانیان آزاده اعم از مذهبی یا غیرمذهبی با اتحاد خویش برای برپایی آزادی، برابری و برادری در ایران مبارزه (فکری و قلمی) کنیم.

 19. omidmohebi138@gmail.com گفت:

  سلام.موافقم.

 20. آمن گفت:

  سلام.
  مرام نامه و اساس نامه ی شما رو مطالعه کردم و به جرات میتونم بگم 99% به تفکرات و ارمان های من نزدیک است..
  به عنوان یک جوان 22 ساله ی تهرانی که در فقر زندگی میکنم می خواهم با شما هم صدا باشم و به عضویت حزب شما در بیام.
  با توجه به شرایط زندگی ام میتوانم ماهی 20 هزار تومان هم کمک مالی داشته باشم تا بدانید که تنها نیستید…درسته کمه و ناقابل ولی میخواهم در صحنه باشم…همین

 21. ehsan گفت:

  درود فراوان ایران ازاد

  • ehsan گفت:

   دست به دست هم دهیم ازاد کنیم وطن را از دست متجاوزین کفتار صفت روشنفکران بیدار شوید از این کابوس اسلام لعنتی

 22. justiceeye گفت:

  انتظار میرود آنها که پنج سال پیش با سازمان خود رها گران آشنا شدند با انتشار خبر ایجاد حزب ایران آباد به پایمردی، هدفمندی و آگاهی موسسین آن پی بردند ؛میهن پرستانی که ضرورت تغیر حاکمیت روضه خوانها را به فراصت دریافته اند. در حقیقت ملت شریف ایران بعد از سی و هفت سال بردگی بر سر دوراهی مرگ و زندگی رسیده که باید بیدرنگ تصمیم حیاتی و سرنوشت ساز خود را گرفته، با ورود به این حزب اولین قدم را بردارند که با همبستگی، راه رسیدن به ایران آزاد و آباد چند گام بیشتر نیست.

 23. bidad گفت:

  با درود تنها خواستم نظر خودم رو با توجه به اينکه مدتى ست برنامه هاى شما رو نگاه کردم بيان بکنم احساس ميشه چندان از مسائل داخلى ايران آگاهى دقيقى نداريد و آنچه که گفته ميشه خيلى سطحى و کودک فريبانه ست اينکه اين حزب هيچ چشم اندازى رو نداره به کنار حتى راهکارهايى که ارائه ميکنيد آنقدر سطحى و بى تاثير هست که واقعا گاهى آدم شک ميکنه براستى داراى هدف باشيد مانند ديوار نويسى و تجمعات چند نفره و ….ايران فعلى رو با کجا اشتباه گرفتين؟اين خزعبلات چيه به خورد مردم بدبخت ميدين مطمئنم قشر تحصيلکرده داخل کشور اين اقدام شما رو هرگز جدى نگرفتن مگر يه مشت مردم بدبختى که حکم کسى رو دارن توى چاه افتادن به هر خس و خاشاکى دست ميگيرن و اما مردم ساده لوح خارج از کشور که همه اطلاعاتشون از داخل کشور همين اطلاعات سطحى شماها و امثال شماست که بهشون اميد بازگشت و کشورى آزاد و آباد رو ميدين و البته بابت همين فريبکاريتون هم ازشون پول ميگيرين به اسم مبارزه . تو رو به هر آنچه ميپرستيد و معتقد هستين دست از اين فريب و دروغ و دغلکارى بردارين بزارين مردم به حال خودشون باشن کم اين جماعتى رو که همواره در طول تاريخ آلت دست بودن تحقير بکنيد اين کارى که شما ميکنيد ديگران بودن که سى سال دارن از مردم پول ميگيرن و يه مشت چرت و پرت تحويلشون ميدن به اميد رسيدن به ايران و ساختن و دموکراسى و . .شما که حتى پول و اسپانسر و توان مالى گرداندن يک شبکه زپرتى و ندارين شما که انقد مقبوليت و محبوبيت ندارين که يک نهاد يا شخصى ساپورتتون بکنه چرا دم از مبارزه و تغيير و ….ميزنيد بخدا جمع بکنيد بريد يه شغل آبرومندانه اي دست بگيريد و کم گدايي بکنيد و کم تهديد بکنيد آى اگه پول ندين شبکه تعطيل ميشه و … به درک فک ميکمى اونجا تعطيل بشه اتفاقى ميافته نه بخدا هيچکسى ککش هم نميگزه جز اينکه دکون و بازار شما کساد ميشه فقط و همين

 24. bidad گفت:

  جناب کورش عرفانى عزيز يک سوال ازمحضرتون داشتم که خواهش ميکنم پاسخ بفرماييد
  اگر همين نظام حاکم با همين مولفه هاى نيروى انسانى حاکم تمام آنچه را که مورد اعتراض اپوزيسيون و احزاب مخالف چون شما هست رو با در نظر گرفتن عقلانيت و اولويت رعايت کرده و انجام دهد و مسائلى چون حقوق بشر ،اقتصاد،آزادى بيان ، مشارکت و اداره کشور بر اساس اراده مردمى …. اون زمان شما باز هم همين رهنمونها رو براى مردم داشتين؟يا ديگه حزبتون و تعطيل ميکردين ؟ميخام بدونم اونوقت به چه بهونه اى مردم و ميخاستين بفرستين دم گلوله ؟شما که يه روزنامه گذاشتى جلوت و بابت هر خبر به مردم سفارش ميکنيد در و همسايه و عمو و دايى و خاله و عمه رو جمع کنيد برين توى خيابون اعتراض بکنيد انگار نميدونى که مطمئنم ميدرنى نه اين نظام که هر نظامى براى حفظ خودش چنين اجتماعاتى رو تار و مار ميکنه پس چرا دارى اين کار و ميکنى از کجا تغذيه ميشين که افتادين بجون مردم بدبخت پولش و از اونو آبيهاى ميگيرى راهکار ميدى داخليها رو بفرستى دم گلوله تو نميدونى کوچکترين اجتماع اعتراضى ميگيرن ميبرن اونجا که عرب نى انداخت

 25. کوروش گفت:

  بادرودفراوان خدمت شما
  هم اکنون که این پیام رامی نگارم درحین تماشای برنامه جالب شماهستم که فردی بیکار و بی درآمد و مشتاق هستم که
  تاکنون عضوهیچ یک از احزاب ویا گروههای سیاسی نبودم ولی بادیدن برنامه شما خیلی مشتاق همکاری با این حزب مردمی شدم.
  فردی هستم ازایران کوروش ومفتخربه ایرانی بودنم که در کارنامه سیاسی ومبارزاتی خودم درآن زمان که من کودکی بیش نبودم پدران ونیاکان من بااین رژیم دجال 2بارجنگیدندوبه ماآموختندکه باید دربرابرظلم و ستم این دجالان ایستادچراکه ایران آباد حق مسلم ماست

 26. gladiator گفت:

  بادرود وسپاس،تاسيس حزب ايران مبارک،به اميد گسترش دمکراسي واقعي که مشارکت واقعي توده هارا داشته باشد تامقدمه اي براي رهاي ازديکتاتوری که مدت چهاردهه ايران رابسوي فلاکت وبدبختئ کشاند،باشدهموطنان .درکشور مان ايران ،يک نفربعنوان برده اخوندها بدنيا ميايد،ضرورت پيوستن به احزاب من جمله حزب ايران اباد براي فعاليت سياسي واقعي براي رهاي ازرژيم ضروري ميباشد

 27. ازادی گفت:

  درود برشما

 28. ساتیوا گفت:

  سلام… در جواب bidad خواستم بگم … وجه تمایز سیستم بیولوژیکی هوشمند(آدم) باسایر سیستمای بیولوژیکی درقدرت تفکر، که به استفاده از مغزمربوط میشه،هست … واژه ای که احتمالا برای شما و میلیون ها گونه مثل شما نامفهومه …من به شخصه کارشناسی ارشد علوم سیاسی ازدانشگاه های معتبر این مملکتو دارم نزدیک به 8ماهم هست که برنامه های این رسانه رو دنبال میکنم …پایه های فکری که در این حزب هست به واقع خارج از این میباشد که در مخیله ی میلیون ها ایرانی جای بگیره به همین خاطر به کرات واژه ی 1%را ازاین رسانه میشنوید… تشکیل تیم های چند نفری آموزش دیده برای مردم زمانی موثر واقع میشه که خیزشهایی مثل 78 و88 رقم بخوره …ما در این سال ها تماشگر پراکندکی وبلاتکلیفیه هزاران آدم در خیابان بودیم که منجر به ازدست دادن عزیزانمون شدیم نه تشکیل این تشکل سیاسی که به محدود انسانهایی قدرت فعال بودنه در این شرایطو میده در نتیجه ایجاد این حزب به منزله توهم و کشته شدن جوانان نیست!!! تابه حال شده به خاطر عدم داشتن آموزش های کمکهای اولیه آدمی رو جلوی چشمتون از دست بدین ؟؟؟ یادگیری کمک ها اولیه درشرایط به خصوصی بکار میاد نه همیشه ولی فهم این آموزش ها به طور حتم کارساز واقع میشه !!!منظورم از نوع استدلال شما بود این آموزش ها برای مقاطع و شرایط خاص منتقل میشن نه برای تمام زمان ها و مکان ها!!! اگه تمام فرهیختگان تاریخ بشری همچون شما فکر میکردن احتمالا الان در عصر حجر بسر میبردیم… بد نیست یک نیم نگاهی به تحولات سیاسی کشورها داشته باشید ، حتما نظرتون عوض میشه… به طور مثال زمانی که در روسیه انقلاب فوریه(کرنسکی) رخ داد به قدری زمان وقوع این روبداد غیر قابل پیش بینی بود که لنین (رهبر انقلاب اکتبر)در همان موقع سوئیس بود وقصد مسافرت به آمریکارو داشت نه احیانا انقلاب!!!! وقوع خیزش های اجتماعی قابل پیش بینی هستند اما زمان آنها غیر قابل پیش بینی می باشد!!!! فعالیت های ما شکاف هارو عمیق تر و ملموس تر میکنه و درنتیجه احتمالا درزمان وقوع خیزش ها مثل شما کارادایی رو دنبال نمی کنیم!!!

 29. amir گفت:

  درود بر شما مبارزان فعال سیاسی ،
  امیدوارم روزی برسه که اکثریت این مرز و بوم آزادی را والاتر از زندگی کردن بدانند .

 30. soheil.irani@gmail.com گفت:

  خیلی خوشحالم که اینجا هستم و دارم برای آزادی ایران عزیز تلاش میکنم به سلامتی زندانی های سیاسی اوین… به امیدی آبادی ایران عزیز.

 31. soheil.irani@gmail.com گفت:

  توشب چهارشنبه سوری باید ثابت کنیم که یک ایرانی آزاد و شجاع هستیم… نترسید نترسید ما همه با هم هستیم، به امید ایرانی آباد

 32. ناشناس گفت:

  آکاهی آزادی آبادی

 33. فرزاد گفت:

  سلام وخسته نباشین دوستانه عزیز این کشور فرسوده شده چرا میرن مسجد میسازن و قدم به قدم راه میری تو کوچه و خیابون هر قدمش یک مسجد هست که الونکی برایه شناخت مردم هستش این سپاه و بسیج مسجدو تاسیس کرده و میان وا رسی میکنن که تو جزو این رژیم هستی سیاسی هستی مشخصاتت رو در میارن کامل.چرا به جایه این مساجد نمیرن زمینه مفت یا اپارتمان به فقیر ها یا اونایی که ازدواج کردن و خونه ای ندارن بسازن و بدن فک میکنید به فکره مردمه ایران هستن نه اقا جون اینا به خودشون دارن میزنن و منتظرم که یک روزی کودتا شه

 34. فرزاد گفت:

  بیداد فکر کنم از تیمه بسیج یا سپاه یا اطلاعاتی باشه این مملکت تا وقتی اینجور افراد داشته باشه مرده متحرک محسوب میشه

 35. فرزاد گفت:

  در شهری که هستم حقوقه کارگران رو شش ماه وبیشتر ندادن و عیدی و..هم ندادن هر کی رو دیدم شرکتی کار میکرد میگن پولی نمیدن ولی از مجبوری باید برن سره کار که یک روزی پولشون رو بدن نرن میگن اخراج و از پول خبری نیست این حق ناسه مردمه مردم از خوده مردم دارن میخورن ولی از دولتنمیتونن حقشون رو بگیرن چه میشه کرد مملکته دیگه

 36. فرزاد گفت:

  سلام به دوستانه با غیرته ایرانی.پول هایه ایران رو دارن برایه سوریه عراق فلسطین و عربستان خرج میکنن اونوقت مردمی داخله ایران داریم که دارن تو سطله اشغال ها دنباله کارتن و شیشه پلاستیکی و زباله جمع میکنن که یه درامده ناچیزی داشته باشن این ظلم نیست که دارن شیخایه جکش پوله ایران رو به کشورهای دیگه میدن اگه خیلی مردن حقوق خوده شیخا رو به کشورهای دیگه بد نه پولهای مردمی که بد بختن و دارن به زور زندگیشون رو میچرخونن

 37. سهیل گفت:

  من در کشوری زندگی می کنم که دویدن سهم کسانی است که هرگز نمی رسندو رسیدن سهم کسانی که هرگز نمی دوند…
  ارزش مردگانش چندین برابر زندگانش است..
  در سرزمین من مردمانش با نفرت بیشتری به بوسیدن دو عاشق نگاه می کنند تا صحنه ی اعدام یک انسان در سرزمین من. .
  من در کشوری زندگی می کنم که یکی از معروف ترین سمفونی های موزارت راروی ماشینهای زباله می گذارند! 
  کشوری که روانشناس هایش همه از همسرانشان طلاق گرفته اند ! 
  کشوری که می گویند مسلمان ساز و مسلمان دار است اما با هر نفس تهمت میزنند و غیبت می کنند و به قولی گوشت برادرمرده خود را با ولع می خورند . 
  کشوری که نظامی اش شهردار می شود ! مهندس برقش تاکسی دارد ! وزیر امور خارجه اش انگلیسی را با لهجه لری حرف می زند ! 
  آدمها از دیدن پلیس می ترسند ! 
  کشوری که دل به دست آوردن سخت است و دل شکستن هنر می باشد ! 
  کشوری که در دانشگاهش فقط این را یادت می دهند که چگونه با حراست نرم صحبت کنی تا خوشش بیاید! 
  کشوری که ملت رسانه ای دارد اما رسانه ملی ندارد کشوری که زبانش”پارسی” است اما می گویند “فارسی” چون زبان عربها “پ” ندارد ! 
  کشوری که من دوست دارم هوای تو را داشته باشم ، و تو هوای من را ، اما نه به معنی حمایت! 
  به این معنی که هیچ کدام نمی خواهیم در هوای خودمان نفس بکشیم . 
  کشوری که عبدالمالک ریگی را از هوا پایین می کشند اما دزدان چند مجسمه را نمی توانند پیدا کنند ! 
  کشوری که مرگ حق است و حق گرفتنی! 
  کشوری که برنده یعنی کسی که کمتر از بقیه می بازد ! 
  کشوری که کف اتوبانش دست انداز دارد ! 
  کشوری که همه فکر می کنند فقط خودشان می فهمند ! 
  کشوری که مرگ بر آمریکامی گویند ولی آرزویشان این است که آمریکا را حداقل یکبار ببینند ! 
  کشوری که همه مشکل را در کس دیگر می جویند ! 
  کشوری که هنوز نفهمیدم من در آن به دنیا آمدم یا درآن مردم . . . !

 38. علی گفت:

  من خوشحالم که حزب جدیدی تاسیس شده و حتما از شما پشتیبانی خواهم کرد , کمبود و شاید نبود حزب و تشکل در ایران با تعدد حزب در خارج از کشور جبران خواهد شد .
  به امید روزی که همه احزاب در ابادانی میهن سهیم و شریک باشن.
  بیشتر احزاب داخلی که دست مودت داده اند دقیقا در ویرانی و چپاول ایران هم پیمانند.
  حمایت من در ترویج و گسترش افکار شما خواهد بود مشروط بر pdf بودن . سن و سالی از من گذشته و آنچنان آبدیت نیستم و حقوق بازنشستگی ٩٠٠ هزار تومن با دو فرزند دانشجو جایی برای کمک مالی نمیزاره والا خودم رو موظف در کمک مالی میدونستم.

 39. Erfan گفت:

  به اميد ازادي ايران از دست ي مشت مفت خور اخوند—– عرفان— كمپ پناهندگي هلند

 40. بهمن گفت:

  به امید حذف اعدام و بهبود اقتصاد در ایران و رفع گرسنگی همه فقرا

 41. خرد گفت:

  درود بر شما،

  در کانال تلگرام سخنان دکتر کورش عرفانی را می شنوم و ایشان را انسان خردمدار و اندیشمندی توانا یافتم. امیدوارم به دور از منیت و با پایداری در میان سنگلاخ ناهموار سیاست ایران، بتوانند این حزب را به سرمنزل مقصود رسانده، در نجات کشور نقشی موثر داشته باشند.

  جناب عرفانی،
  از این که می بینم خردمندانه وارد عرصه شده و برای اعتلای فرهنگ ملی و نجات ایرانیان تلاش می کنید خوشحالم. ابهام موضوع برایم این است که چگونه افرادی چون من، بدون گرفتار آمدن در چنگال آهنین کوته اندیشان غاصب حکومت ایران، می توان به عضویت حزب شما در آمد؟
  با احترام

 42. خسروان گفت:

  با درود فراوان خدمت آزادی خواهان گرامی .با تمام وجود خوشحالم که وارد این حزب شدم و نهایت تلاش خود را تا پای جان برای آزادی آگاهی و آبادی ایران عزیز انجام میدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ورود