ورود به سایت عضویت در حزب ایران آباد

روز کارگر: نمایش قدرت برای تصرف قدرت

پیام حزب ایران آباد به مناسبت اول ماه مه
روز کارگر: نمایش قدرت برای تصرف قدرت

روز کارگر امسال با سایر سال ها از این حیث متفاوت است که سالی تعیین کننده و سرنوشت ساز را پیش رو داریم. رژیم جمهوری اسلامی ورشکسته است، دیگر انتظار کمترین بهبودی در وضعیت کارگران را در چارچوب رژیم کنونی نمی توان داشت. وقت آن است که این واقعیت را بپذیریم که این حکومت برای کارگران هیچ چیز جز فقر و غارت بیشتر نخواهد داشت. این رژیمی است که یا ثروت های مردم ایران را غارت می کند و یا آن را برای ماجراجویی های تروریستی خویش به کشورهای دیگر منتقل می سازد.
ما مزدبگیران ایران از این پس باید تمام تمرکز خویش را بر روی چگونگی سرنگون ساختن رژیم کنونی بگذاریم، چرا که این دولت ورشکسته توانایی هیچ گونه حرکتی در جهت تامین منافع ما را در خود نمی بیند، اگر هم ببیند، خواست آن را ندارد. این تنها با پایان دادن به عمر این حاکمیت ضد مردمی و چپاولگر است که می توانیم امیدی برای بهبود اوضاع مزدبگیران کشورمان داشته باشیم.
شرایط به گونه ای است که بهتر است تجمعات و اعتراضات کارگری را به سوی هدف های مهم تری چون تعویض وزیر کار و سپردن وزارت کار به نماینده ی واقعی کارگران به پیش بریم. امری که رژیم را به سوی تسلیم هر چه زودتر در کلیت خود خواهد کشاند.
در حال حاضر تلاش ها باید بر روی پیوند اعتراضات پراکنده و ایجاد همبستگی با هدف ترتتیب دادن تجمعات بزرگ و سراسری متمرکز باشد.
هم چنین باید فعالیت سندیکاهای کارگری را به سوی تشکیل فدراسیون های کارگری منطقه ای و کنفدراسیون های کارگری کشوری برد.
زحمتکشان ایران!
از آن جا که جو جامعه به سوی انفجار اجتماعی و آغاز شورش های مردمی به پیش می رود، جا دارد کارگران، که از توانایی سازماندهی و کارجمعی برخوردارند، خود را برای هدایت و مدیریت و رهبری این شورش ها آماده کنند. از حالا به فکر آن باشید که آموزش ببینید و با کسب آمادگی برای کار جمعی، در زمان شروع این شورش ها، مردم جان به لب آمده را به سوی مراکز و پایگاه های حکومتی هدایت کرده و با اشغال آنها جمعیت را به سوی تصرف مراکز اصلی قدرت به پیش برید.
شما کارگران باید آماده باشید تا مدیریت امور خرد و کلان جامعه را در زمان فروپاشی رژیم بر عهده گرفته و اوضاع را به دست بگیرید.
روز کارگر فرصتی است برای نمایش قدرت در این راستا تا خود را برای چنین مسئولیت های بزرگی که در راهست آماده سازید.
رهایی زحمتکشان در گرو سازماندهی آنانست.

دفتر سیاسی حزب ایران آباد
هفتم اردیبهشت 1397

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : پیام ها و بیانیه ها
4 دیدگاه » برای روز کارگر: نمایش قدرت برای تصرف قدرت
 1. محمدابراهیمی گفت:

  استاد چرا
  پادکست برنامه ها منتشر نمیشه؟

 2. جهانبانی علی گفت:

  باسلام
  دوطرح درزمینه ی زیست محیطی و کشاورزی دارم
  شماره تماس
  09132473899

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ورود