ورود به سایت عضویت در حزب ایران آباد

حزب ایران آباد و شهروندان مسئولیت پذیر

حزب ایران ما بر روی مسئولیت پذیری شهروندی تاکید دارد. یعنی هر ایرانی که خود را شهروند می داند نسبت به دفاع از حقوق شهروندی خویش اقدام می کند و از زیر بار این مسئولیت شانه خالی نمی کند. شهروندان مسئولیت پذیر تنها نیروی اجتماعی هستند که حزب ما در مقطع نخستین کنش خود روی آنها حساب می کند. ما بر این باور هستیم که درصد کوچکی از جامعه را چنین شهروندانی تشکیل می دهند، اما در ابتدای کار تعداد آنها چندان مهم نیست. زیرا به واسطه ی حضور فعال حتی کمترین حدی از این شهروندان می توان حرکت هایی را کلید زد که سبب مشارکت تدریجی لایه های بیشتری از افراد می شود.

شهروند مسئولیت پذیر کیست؟ هر ایرانی است که احساس می کند حقوق فردی یا اجتماعیش به شکل پایمال شده است و برای دفاع از آن اقدام می کند. به طور مثال اگر می بیند که دستمزد وی بسیار پایین تر از حد تورم و هزینه هاست می داند که باید برای افزایش دستمزدها اقدام کند. برای این منظور این شهروند مسئولیت آغاز یک کار جمعی را به طور فردی می پذیرد، یعنی نخستین نفر در این مسیر می شود. وی با برخی دیگر از همکاران و یا شهروندان بحث و تبادل نظر می کند و در میان آنها کسانی را پیدا می کند که مثل خود وی حاضر هستند برای این منظور اقدام کنند. به این ترتیب او حداقل یک نفر دیگر را با خود همراه کرده و یک کار جمعی را دو نفری آغاز می کنند.

این جمع دو نفره به بحث و تبادل نظر بیشتر با افراد دیگر اقدام می کند و سعی می کند که از میان آنها نفر سوم و چهارم را بیابد. آنها به همین ترتیب پیش می روند تا جایی که به آن میزان از توان و قدرت برسند که به آنها اجازه دهد کاری کنند. یعنی جمعی که دارای حداقلی از توان برای کنشگری گروهی می باشد.

حزب در این میان چه می کند؟ حزب ایران ما در این فرایند شهروندان مسئولیت پذیر را همراهی می کند. به آنها اطلاعات و آموزش می دهد، صدای آنها را در خارج از کشور و یا در رسانه هایی که به سمت ایران پخش می شوند مطرح می کند. حزب تلاش می کند که در صورت امکان از توانایی های مادی و تبلیغاتی خود برای تقویت و تحکیم حرکت جمعی شهروندان مسئولیت پذیر استفاده کند.

به این ترتیب حزب ایران آباد در برانگیختن، آموزش دادن، همراهی و حمایت کردن از حرکت های شهروندان مسئولیت پذیر در داخل کشور فعالیت می کند.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود