ورود به سایت عضویت در حزب ایران آباد

حزب ایران آباد و جوانان

حزب ایران آباد در تلاش است که جوانان را با سیاست آشتی دهد. ما آگاهیم که به دلیل عملکرد ضعیف سازمان های سیاسی اپوزیسیون از یکسو و سرکوب و خفقان داخل کشور از سوی دیگر نسل جوان تا حد زیاد از سیاست زده و بریده شده است. این طبیعی است واگر غیر از این بود باید متعجب می شدیم. اما حزب ایران آباد بر این باورست که جوانان ایرانی به دلیل شرایط کشورشان مستعد ترین قشر برای کار سیاسی و اجتماعی هستند. می ماند که آیا حزب ما قادر است با جوانان ارتباط اولیه را برقرار کند و پیام نخستین خود را می تواند به طور موثر به آنها منتقل کند.

بدیهی است که جوانان شناخت دقیقی از فعالیت سیاسی ندارند. برای آنها این پدیده بیشتر در قالب گفتمان های حوصله سر بر و پیچیده و در بسیاری از موارد فاقد پیوند با واقعیت ها به نظر می رسد. این امر به خاطر آن است که کمتر تشکل سیاسی موفق به بازسازی نسل های گذشته و جذب جوانان شده است. در نتیجه گفتمان ارائه شده مربوط به نسلی است که جوانان امروزی آن را به خوبی نمی فهمد و با آن ارتباط برقرار نمی کند. حزب ایران آباد تلاش می کند که این کار را بکند و برای این منظور علاوه بر این که سعی در استفاده از زبان این جوانان خواهد داشت، هم چنین سعی می کند که مسائل ملموس این نسل را در مطرح سازد.

ما بر این نکته واقفیم که در ورای جوان بودن موضوع مهم پایگاه اجتماعی، خاستگاه طبقاتی و دنیای فکر جوان است که مطرح است. بنابراین تلاش نمی کنیم که خود را فریب داده و با صحبت از «جوانان» چند ده میلیون نفر را بدون هیچ گونه تمایز و تدقیق اجتماعی، اقتصادی و یا فرهنگی در یک ردیف و مقوله قرار دهیم. برعکس تلاش ما این خواهد بود که با استفاده از داده های عینی در مورد نسل جوان در میان کارگران، طبقه ی متوسط، حاشیه نشینان و غیره صحبت کنیم. چیزی که به واقعیت هر قشر و طبقه ای نزدیک تر است.

حزب ایران آباد سعی خواهد کرد که به جوانان آموزش دهد که آینده ی آنها در گرو این است که آیا در کار سیاسی دخالت می کنند یا خیر. آیا علاقمند به تعیین سرنوشت و فردای خویش هستند یا خیر. سیاست را به عنوان ابزار تغییر باید دید، سیاست بستر کنشگری است برای تغییر اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی. بیگانگی با سیاست و عدم مشارکت در فعالیت احزاب و سازمان های سیاسی در واقع امر نوعی دست و پای خود را بستن و تسلیم شدن است. نسل جوان باید خود را صاحب فردای ایران بداند و برای تعیین کیفیت آن از ابزارهای سیاسی استفاده کند. حزب ایران آباد، در کنار سایر احزاب و سازمان های سیاسی، یکی از این ابزارهاست که جوانان می توانند از آن برای کنشگری و تغییردهی استفاده کنند.

حزب ایران آباد درهای خود را به روی جوانان باز کرده است تا بیایند و تجربه بیاموزند، متشکل شوند و مبارزه کنند. ما بر این باوریم که حزب ایران آباد نباید چیزی به اسم شاخه ی جوانان داشته باشد، حزب باید بدنه ی خود را از میان جوانان بسازد. جوانانی که می آیند و از حزب برای ساختن ایران فردا استفاده می کنند، ایران آزاد، ایران آباد.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش ها
2 دیدگاه » برای حزب ایران آباد و جوانان
 1. علی گفت:

  متاسفانه خیلی ها میگن‌ سیاست به من ربطی نداره. این جمله سبب همین وضعیت شده .

  باید با هم کارکنیم و‌ در محلات تیم تشکیل بدیم . همفکری و تلاش کنیم و…

  • Y-only freedom گفت:

   در پاسخ دوست عزیز آقای علی میخواستم بگم من هم موافق نظر ایشون هستم و البته نه تنها
   جوانان میگن سیاست به من ربطی نداره متاسفانه خیلی از اقشار جامعه این حرف رو میزنند ودر واقع اون کلیدی که برای حل بن بست کنونی کشور لازم هست یعنی احساس مسئولیت و مسیولیت پذیری رو ندارند،وهر موقعی سخن از کار جمعی به میان می آید شانه خالی میکنند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ورود