ورود به سایت عضویت در حزب ایران آباد

وحشت دولت فاشیست ترکیه از گسترش الگوی مدیریت اجتماعی میان کردهای منطقه

وحشت دولت فاشیست ترکیه از گسترش الگوی مدیریت اجتماعی میان کردهای منطقه

دولت رجب طیب اردوغان در ترکیه نماینده لایه های ضد دمکراتیک قدرت سیاسی است. آنها بازی دمکراتیک را فقط در حد نمایش می پسندند و کمترین باوری به ماهیت اصیل دمکراسی ندارند. در حال حاضر دولت ترکیه در سوریه از نیروهای افراط گرای مذهبی حمایت می کند، با داعش معاملات نفتی و اقتصادی دارد، به خاک عراق تجاوز کرده و در آن مستقر شده است، با دولت افراط گرای اسرائیل روابط دوباره برقرار می کند و از همه مهمتر، تهاجم جنایت کارانه ای را به شهرها و روستاهای بی دفاع کردستان ترکیه آغاز کرده است.

نگرانی اصلی دولت فاشیست اردوغان این است که کردهای ترکیه نیز بخواهند در یک روند دمکراتیک، به حق خودمدیریتی اجتماعی دست یابند. این الگویی است که کردهای سوریه در کوبانی به اجرا گذاشته اند: یک دمکراسی اجتماعی که از پایین همه ی امور را مدیریت می کند. این الگوی جدید از خودگردانی باعث نگرانی تمامی دولت های غیر دمکراتیک منطقه شده است: دولت سوریه از آن وحشت دارد و دولت های عراق، ایران و ترکیه نیز نمی خواهند که این الگو به کشورشان راه باز کرده و مستقر شود. حتی دولت اقلیم کردستان که دارای ساختار قبیله ای و مدیریت از بالاست از این الگوی نوین و مردمی وحشت دارد. تلاش بارزانی برای طرح بی موقع استقلال کردستان عراق در همین راستاست.

حزب ایران آباد معتقد است که الگوی مدیریت اجتماعی جامعه پیشروترین شکل دمکراسی است و می تواند سرنوشت خاورمیانه را تغییر دهد. راه رهایی ملت های خاورمیانه از شر دیکتاتوری های داخلی و دخالت ورزی های نظامی-تروریستی خارجی ها در این است که خود از پایین مدیریت خُرد و به تدریج کلان کشورهایشان را به دست گیرند و به سوی آبادی و صلح و همکاری گام بردارند. ما این الگو را نه فقط برای کردستان های این چهار کشور، که برای کل ملت های منطقه مناسب و مفید می دانیم.

دولت فاشیست ترکیه با ضدیت آشکار با این الگو به نمایندگی از سیستم غارتگر حاکم در این کشور، که ترکیبی از نظامی-سرمایه داران و سرمایه دار-سیاستمداران می باشد، می خواهد با قتل و جنایت و سرکوب، کردستان ترکیه را از حرکت در این مسیر رهایبخش بازدارد. جنون قدرت تیم کنونی اردوغان می رود که فاجعه بیافریند.

حزب ایران آباد دولت فاشیست اردوغان در ترکیه را  در این زمینه همسان و همدست دولت ضد مردمی جمهوری اسلامی ایران و دولت آدمکش بشار اسد در سوریه می داند و از همه ی ملت های منطقه دعوت می کند که برای عقب راندن دیکتاتوری های محلی و تجاوزگری های خارجی در ورای مرز و قومیت و ملیت با همدیگر همکاری نزدیک و عملی داشته باشند.

ساختن یک جهان انسانی ممکن است، اگر به آن باور داشته باشیم.

 

دفتر سیاسی حزب ایران آباد

24 دسامبر 2015

 

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : پیام ها و بیانیه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ورود